Categories
Etsy Satış Yapmak, Etsy SEO

Başarılı bir Etsy işletmenin en önemli unsurlarından biri, ürünlerini doğru hedef kitleye ulaştırabilmesidir. Bu noktada eRank, kapsamlı pazar ve rakip araştırması, ürün ve anahtar kelime analizi konularda yardım sağlıyor. Bu makalede size eRank nasıl kullanılır? detaylı olarak anlatacağız. Eğer eRank ile ilgili çok daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isterseniz Etsy eğitimi kesinlikle göz atabilirsiniz. Satış sürecinizi çok daha profesyonel bir şekilde yürütmek isterseniz Etsy danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

eRank Nasıl Kullanılır?

eRank Etsy’de satışa başlayan ve teknik analize ihtiyaç duyan kişilere yardımcı olan bir teknik araçtır. Kullanımı ücretsizdir ve kullanıcılara 3 paket sunar. Basic, pro ve expert olan bu 3 paket satıcıların seviyelerine göre şekillenmiştir. eRank’i kullanmadan önce kredi kartı kullanmadan, ücretsiz bir deneme hesabı oluşturabilirsiniz. Etsy’de birden fazla hesabınız varsa, birden fazla hesabınızı eRank’e bağlayabilirsiniz. Yeni açılan hesaplarda kullanım yoğunluğu açısından pro paket genellikle yeterli olmaktadır. Hemen aşağıda paketler ile alakalı detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

erank nasıl kullanılır?

 

 

 

 

 

 

 

 

eRank ve Etsy beraber nasıl kullanılır?

Adım 1: Anahtar Kelime Araştırması

eRank içerisinde anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz. Doğru anahtar kelimeleri kullanmak, sizi Etsy içerisinde doğru müşterilerle buluşturur. Bu teknik araçla beraber kelimelerin Etsy içerisindeki arama hacimlerini, tıklama oranlarını ve rekabet oranlarını detaylı görebilirsiniz. Ek olarak anahtar kelimeleri ülkere özel araştırma yapıp, hangi ülkelerden trafik aldığını detaylıca analiz edebilirsiniz. Böylece detaylı analiz yaparak hem doğru kelimeleri bulup hemde ülkelere özel strateji geliştirebilirsiniz.

Adım 2: Pazar ve Rakip Analizi

eRank içerisindeki rekabet teknik analizi bölümünden rakip Etsy mağazalarını detaylıca inceleyebilirsiniz. Sırasıyla rakiplerin yaptıkları satışları, en çok görüntülenme aldıkları listeleri ve kullandığı tüm anahtar kelimeleri görebilirsiniz. Etsy içerisinde rakiplerin stratejilerini satış yapmadan önce anlamak, pazarda uzun vadede yaşayabileceğiniz riskleri minimize eder. Teknik araçtaki bu bölümü özellikle tüm Etsy satıcılarının kullanmasını tavsiye ederiz.

Adım 3: SEO Stratejileri

Etsy erank, mağaza sahiplerinin mağaza ve ürünlerini optimize etmek için SEO stratejileri sunar. SEO veya arama motoru optimize etme, bir mağazanın veya web sitesinin organik arama sonuçlarında yüksek sıralarda yer almasını sağlayan tekniklerin bir kombinasyonudur. Etsy erank, mağaza sahiplerine mağaza açıklamalarının ve ürün etiketlerinin nasıl optimize edileceği konusunda rehberlik eder. Ayrıca, anahtar kelime kullanımının yanı sıra, Etsy erank, ürünlerin popülerliğini ve sıralamalarını izlemek için analitik veriler sunar.

Adım 4: Analiz ve İzleme

eRank, mağaza sahiplerine analitik veriler sunar ve ürünlerin sıralamalarını ve performansını izlemek için kullanılır. Ayrıca, ürünlerinizi belirli anahtar kelimelerdeki sıralamanızı izleyebilmenizi sağlar. Bu verileri kullanarak, ürünlerinizi optimize etmeye devam edebilir ve iyileştirme fırsatlarını belirleyebilirsiniz.

Adım 5: Ürün Bulma

eRank içerisinde rekabet bölümünde bulunan Top Sellers bölümünden belirttiğiniz ülke ve kategoriye özel araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca bulduğunuz mağazaları yıllara göre kıyaslayarak, başarılı ve başarısız mağazalarda kapsamlı analizler yapabilirsiniz.

Sonuç

eRank, Etsy mağaza sahiplerinin işlerini geliştirmek için önemli bir araçtır. Anahtar kelime araştırması yapmayı ve mağaza optimizasyonu için SEO stratejilerini takip etmeyi içeren bu araç, mağaza sahiplerinin Etsy’nin algoritmasını daha iyi anlamalarını ve mağazalarının performansını artırmalarını sağlar. Bu sayede, eRank’ı kullanarak, mağazanızı daha fazla görünürlük elde etmek ve satışlarınızı artırmak için başarılı bir strateji oluşturabilirsiniz. eRank ile ilgili birçok önemli noktaya değindiğimiz içeriğimizin burada sonuna geldik. Eğer hala aklınızı kurcalayan sorular varsa Etsy eğitimimizi ve blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Anlattığımız tüm işlemleri daha kolay hale getirmek istiyorsanız Etsy danışmanlık hizmetimize başvurarak bizden yardım isteyebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kategoriler

Recent Comments