Categories
Etsy Satış Yapmak

Rhyme Export ekibi olarak Etsy’de satış yapmak, kargo süreçleri ve daha pek çok konuda hem eğitim videoları hazırlıyoruz hem de danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ancak bazen bu karmaşık süreçler, büyük resmi görmemize engel oluyor. Örneğin konu, toplumun refahıysa burada işler biraz daha ciddileşir. Bir olaya her zaman geniş bir perspektiften bakmayı sevdiğimiz için bugün ele alacağımız konu da bu yönde olacak. İçeriğimizde, aldığınız basit aksiyonlarla ekonomiye nasıl katkı sağlayabileceğinize değiniyor olacağız. Etsy ile alakalı çok daha fazla bilgiye Rhyme Export YouTube kanalımızdaki eğitim videolarından ve web sitemizdeki blog yazılarından ulaşabilirsiniz.

Etsy’de Satış Yapmak ve Düşük Enflasyon Bağlantılı mı?

Artan enflasyon, özellikle son birkaç yıldır tüm dünyada etkisini iyiden iyiye göstermeye başladı. Bundan dolayı birçok insan maddi sıkıntılarla yüz yüze gelmekte. Ancak böylesine bir sorunun içinden yine tüm insanlığın hep beraber çıkabileceğini unutmamak gerek. Eğer yerel ekonomi güçlendirilip küçük işletmelere para akışı sağlanabilirse işler biraz olsun yoluna girmeye başlayacaktır. Örneğin zincir restoranlar yerine yerel restoranları tercih edebilirsiniz. Küçük ve büyük işletmeler arasındaki fiyat farkını düşününce bu, en mantıklı olan gibi görünüyor. Hadi şimdi Etsy’de satış yapmak neden avantajlı? bunu konuşalım!

Etsy Satıcıları

Etsy satıcılarının hiçbiri kocaman plazalarda çalışan ve büyük markalara ev sahipliği yapan kişiler değillerdir. Onlar herkes gibi sıradan hayatlar yaşayan normal insanlardır. Özellikle artan enflasyonla birlikte yardıma en çok ihtiyaçları olan dönem bu dönemdir. Bundan dolayı alışveriş merkezlerindeki global markalar yerine elinizden geldiğince onlardan satın almaya gayret göstermelisiniz. Bu da yine yerel ekonomiyi canlandıracak basit ama etkili bir hamledir.

Etsy Satış Yapmak Meydan Okumak mıdır?

Bildiğiniz gibi Amazon, dünyada en çok tercih edilen alışveriş sitelerinin başında geliyor. Ancak Amazon tarzı büyük siteler bir yandan da küçük işletmelerin sonunu yavaş yavaş hazırlıyor. Fakat umutsuzluğa kapılamaya hiç gerek yok. Çünkü evinize alacağınız bir dekorasyon ürünü için Ikea yerine Etsy satıcılarını seçmeniz bu noktada işe yarayacaktır. Çünkü uzun dönemde yerel ekonomi için kazanç sağlar. Ayrıca kendi işini kurmak isteyenlere de cesaret aşılar.

Etsy’den Alışveriş Yapmak

Eğer Etsy satış yapmak istiyorsanız belli başlı malzemelere ihtiyaç duyacağınız kesindir. Ürünlerinizi yaratmak için ihtiyacınız olan bu malzemelerin büyük bir kısmına yine Etsy üzerinden ulaşmanız gayet mümkündür. Yani Etsy satıcılarıyla iş birliği yaparak hem siz hem de onlar kazançlı çıkacaktır. Hatta zaman içinde size özel indirimler almanız dahi olası. Böylece tipik bir kazan-kazan durumu yaratabileceksiniz.

Yerel Etsy Satıcılarını Desteklemek

Etsy satış yapmak isteyen insanlarla dolu bir platformdur. Hatta öylesine büyük bir mecradır ki bu satıcılar dünyanın neredeyse her ülkesinden olabilirler. Örneğin Amerika’daki bir satıcıdan yaptığınız alışveriş tabi ki kendi topluluğunuza doğrudan katkıda bulunmaz. Ancak arama filtreleme özelliği sayesinde kendi şehrinizdeki satıcıları bulup onlardan alışveriş yapmanız mümkündür.

Bu anlattıklarımızın tümünün, önceki içeriklerimizin çok dışında olduğunun farkındayız. Anlattıklarımız sizin mağazanıza değil de direkt toplumun kendisine katkı sağlamaya yönelikti. Çünkü her şeyden önce bir toplum olduğumuzun her zaman farkında olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bilhassa yerel işletmelerin birbirini desteklemesinin ne kadar önemli olduğunu ve birçok sorunumuzu çözebileceğini biliyoruz.

Bir Etsy satıcısı olarak ekonomiyi nasıl kurtarabileceğinize dair bilgiler verdiğimiz yazımızı noktalıyoruz. Rhyme Export YouTube kanalımızdaki eğitim videolarını izleyerek satış yapmak ile ilgili birçok püf noktayı öğrenebilirsiniz. Ayrıca blog sayfamızdaki yazılarımızdan Etsy kargo süreci, mağaza açmak, ürün fotoğrafları çekmek gibi birçok konuda destek alabilirsiniz. Bu platformda çok daha profesyonel bir yol izlemek içinse Etsy danışmanlık hizmetimizden yararlanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir