Categories
Etsy Kargo

Etsy satış yapmak ile ilgili akıllara takılan en önemli mesele kargo gönderimidir. Özellikle de yurtdışına Etsy kargo gönderim süreci birçok soru işaretini beraberinde getiriyor. Bizim de Rhyme Export olarak verdiğimiz Etsy danışmanlık hizmetinde en çok üzerinde durduğumuz konulardan biri kargodur. Bundan dolayı hem Etsy eğitim videolarımızda hem de blog yazılarımızda bu konuya olabildiğince değinmeye çalışıyoruz. Bu içeriğimizde de yurt dışına kargo gönderimiyle ilgili basit ama etkili bazı tüyoları sizinle paylaşacağız.

Etsy Kargo Paketlemesini Dikkatlice Yapın

Hem yurt dışı hem de yurt içi gönderilerde kargo ücretleri belirsizliğini koruyan bir konudur. Ürünün boyutu ve ağırlığı, ödeyeceğiniz Etsy kargo ücretini belirleyen iki temel unsurdur. Bu noktada birkaç santimetrenin dahi önemi vardır. Özellikle Türk Lirası’nın hızla değer kaybettiği şu günlerde kargo ücretlerinin döviz cinsinden hesaplandığını göz önüne alırsak birkaç USD’nin bile çok mühim olduğunu anlayabiliriz. Bundan dolayı paketlemeyi olabildiği kadar küçültmeniz en mantıklısıdır. Bu noktada paketin etrafına sarılan kurdeleleri örnek verebiliriz. Ölçüm cihazlarında bu kurdeleler fazladan desi olarak sayılabilir. Bu da en az birkaç Euro veya USD daha fazla ödemenize neden olur. Bu nedenle özellikle küçük boyutlardaki paketleri bir zarfın içine koyarak toplu durmasını sağlamalısınız.

Etsy kargo paketlemesiyle ilgili bir diğer nokta ürünün hasar görmesini engellemektir. Özellikle cam gibi kırılgan ürünlerin paketlenmesinde köpük gibi materyaller kullanarak ürünün hareket etmesini önlemelisiniz. Bu şekilde kargonuz müşterinize hasarsız bir şekilde ulaşabilir. Sorunsuz nakliye süreçleri, mağaza puanınızı yükseltmenin en garanti yollarından birisidir. Bu konuyla ilgili daha çok bilgiye Etsy eğitim videolarından erişebilirsiniz.

Kargoları Ayrı Ayrı Paketlemeyin

Yurt dışına Etsy kargo gönderimlerinde pek çok firma seçeneğiniz mevcuttur. Fakat bu kargo firmaları bazen çok maliyetli olabilmektedir. Bundan ötürü birçok Etsy satıcısı aracı kargo firmalarıyla çalışarak daha çok kar elde etmenin peşinde. Bu durum her ne kadar çok daha karlı olsa da araca firmalara ürünleri tek tek yollamanız büyük bir sıkıntı yaratabilir. Çünkü genelde her bir ürün farklı saat ve günlerde söz konusu firmalara ulaşır. Bunun önüne geçmek için yapmanız gereken şey ise çok basit: Tüm ürünleri tek bir kolinin içerisine koymak. Bu büyük kutunun üzerine ekleyeceğiniz notla kutunun açılmasını ve içindeki ürünlerin müşterilere ayrı ayrı kargolanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede tüm paketlerin aynı anda firmaya ulaşmasını sağlamış olursunuz.

Aynı Adrese Giden Kargoları Tek Bir Kutuda Gönderin

Bazı müşteriler bir mağazadan aynı anda birden fazla ürün siparişi verebilmektedirler. Böyle bir durumda satıcının tüm ürünleri ayrı ayrı paketlemesi maddi olarak oldukça dezavantajlı olacaktır. Çünkü her ürünün kargo bedeli ayrı ayrı hesaplanır. Bu nedenle aynı adrese giden farklı ürünleri aynı kutu içinde göndermeniz maliyetinizi büyük ölçüde azaltacaktır. USD ve Euro’nun sürekli değer kazandığı günlerde böyle bir stratejiyi izlemek en doğrusudur.

Etsy Kargo İçin İndirim Kuponu Oluşturun

Her müşteri indirimi sever. Bunu bilen pek çok e-ticaret sitesi indirim kuponlarıyla daha çok müşteri çekmeye çalışır. Siz de aynı şeyi Etsy mağazanızda yaparak satış oranlarınızı artırabilirsiniz. Özellikle de aynı adrese giden ikinci ürün için kupon kodu oluşturmak çok mantıklı bir hareket olacaktır. Bu iki ürünü aynı paketin içinde göndereceğiniz için fazladan kargo parası vermeyecek ve güzel bir kar elde edebileceksiniz.

Ücretsiz Kargo Seçeneği Sunun

Hangi alışveriş sitesi olursa olsun ve ne kadarlık alışveriş yaparsak yapalım kargo parası vermekten hiç hoşlanmıyoruz. Bu nedenle yüzlerce ürünün arasında ücretsiz kargo seçeneği sunana doğru çekiliriz. Müşterileriniz de tam olarak böyle düşünürler. Eğer daha fazla satış yapmak istiyorsanız onlara ücretsiz Etsy kargo gönderim seçeneği sunmalısınız. Bunu gerçekleştirmek için ise söz konusu kargo ücretini ürünün fiyatına ekleyebilirsiniz. Böylelikle müşterileriniz üzerinde, sizin avantajınıza olacak bir yanılsama yaratabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz kargo desteği sağlayan firmaların arama sonuçlarında da üst sıralara çıktığını tekrardan hatırlatmak isteriz.

Etsy danışmanlık hizmetimiz kapsamında ücretsiz kargo ile ilgili vurguladığımız bir diğer konu ise komisyonlardır. Eğitim videolarımızda önceden anlattığımız gibi Etsy, sattığınız her üründen ve o ürünün kargo bedelinden belirli bir miktarda komisyon talep eder. Kargo ücretini ürün fiyatına gömmeniz durumunda söz konusu komisyonu ödemekten kurtulabilirsiniz. Her anlamda avantaj sağlayan bu durum, Etsy satış yapmak isteyen danışanlarımıza verdiğimiz önemli bir tavsiyedir.

Bugünkü içeriğimizde yurt dışına Etsy kargo gönderim sürecinizde yararlanabileceğiniz bazı önemli noktalar üzerinde durduk. Rhyme Export ekibi olarak verdiğimiz Etsy danışmanlık hizmetinde çok daha kilit noktaları sizinle paylaşıyoruz. Fakat satış yapmak isteyenler için Rhyme Export YouTube kanalındaki eğitim videolarımızın da faydalı olduğuna inanıyoruz. Aklınıza takılan tüm sorular için lütfen bizimle iletişime geçin. Bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kategoriler

Recent Comments