Categories
Etsy Kargo

Çevrimiçi alışverişlerde sürecin en önemli kısımlarından biri tatil sezonunda sorunsuz etsy kargosudur. Çünkü en nihayetinde tüm müşteriler satın aldıkları ürünlere hızlı ve sorunsuz şekilde ulaşmak isterler. Bundan dolayı daha önceki blog yazılarımızda Etsy yurt dışı satış sürecinin kargo ayağına da detaylıca değinmiştik. Bugünkü yazımızda da tatil sezonunda sorunsuz bir kargo gönderimi için yapmanız gerekenleri paylaşacağız. Tatil Sezonunda Sorunsuz Etsy Kargosu yazımızın, Etsy aracılığıyla yabancı ülkelere satış yapmak isteyenlere faydalı olacağına inanıyoruz. Eğer platform üzerine daha fazla şey öğrenmek isterseniz Etsy eğitim kanalımızdaki videoları izleyebilirsiniz. Eğer satış sürecinizi daha profesyonel ve etkili şekilde ilerletmek isterseniz Etsy danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Tatil Sezonunda Sorunsuz Bir Etsy Kargosu Süreci için Ne Yapmalısınız?

İşlem Süresini Göz Önünde bulundurun

Bir siparişin gönderime hazır hale gelmesi ve kargo şirketine. Ulaşması için gerekli olan zamana işlem süresi denir. Hangi mecra olursa olsun her firma ve mağaza bu süreyi, müşterileriyle net bir şekilde paylaşmalıdır. Böylece müşterinizin beklentileri bu yönde gelişecektir. Ayrıca çok daha kısa işlem süreleri sunarak, tercih edilme ihtimalinizi artırabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Fakat bu yaparken dürüst olmanız gerekir. Ürünün hazır olacağı ve kargo şirketine verileceği süreyi doğru bir şekilde hesaplamalı ve gecikme payını da hesaba katmalısınız.

Tahmini Teslimat Tarihini Paylaşın

Müşteriler, satın aldığı ürüne ne kadar sürede kavuşacağını bilmek ister. Bundan dolayı ürün açıklamasında tahmini teslimat süresine değinmelisiniz. Bu noktada kargo şirketiyle senkronize çalışmalı ve şirketten en olası teslimat tarihini öğrenmelisiniz. Ayrıca teslimat tarihindeki güncellemelerden müşterileri haberdar etmeniz de önemlidir. Bu durum özellikle Etsy yurt dışı satış sürecinde çok mühimdir. Listelemelerinize ya da kargo profillerinize kargo hizmetlerini ekleyebilir ve güncellemeleri kolayca duyurabilirsiniz. Böylece süreç daha otomatik hale gelmiş olur.

Nakliye Etiketlerini Kullanın

Bildiğiniz üzere birçok nakliye şirketi sizin için kargo etiketi temin eder. Söz konusu kargo etiketleri online şekilde satın alabileceğiniz ve evde kolayca yazdırılabilecek formdadır. Kargo etiketleri bilhassa büyük boyutlu ürünlerde işinizi kolaylaştırır. Aslında Etsy, kullanıcıları için kargo etiketi de sağlıyor fakat maalesef ki bu özellik Türkiye’de şu an için aktif değil. Kargo etiketiyle ilgili daha fazla bilgiyi Etsy eğitim hizmetimizden öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Kargo Sunmayı Düşünün

Etsy yurt dışı satış oranlarınızın yükselmesinde kilit rol oynayan faktör hiç kuşkusuz ücretsiz kargodur. Biz insanlar, aldığımız ürün ne kadar pahalı olursa olsun kargo ücreti ödemeyi sevmeyiz. Bundan dolayı birkaç seçenek arasında kaldığımız zaman ücretsiz kargo fırsatı sunana yönelmemiz hiç de şaşırtıcı değil. Bundan dolayı Rhyme Export olarak bizim size tavsiyeniz ücretsiz kargo seçeneği sunmanızdır. Ayrıca Etsy, ABD’ye ücretsiz kargo fırsatı sağlayan mağazaları arama sayfasında çok daha üst sıralara yerleştirir. Bu da satışlarınızı artırmada büyük bir fırsat niteliğindedir. Etkili bir fiyatlandırma stratejisinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız Etsy danışmanlık hizmetimize başvurabilirsiniz.

Kargoda Farklı Seçenekler Sunun

Müşterilerinize farklı seçenekler sunmanız, onların hoşuna gidecektir. Özellikle kargo konusunda farklı opsiyonlara sahip olmak, tercih edilebilirliğinizi artıracaktır. Örneğin hızlı gönderim seçeneği ekleyerek müşteri kitlenizi genişletmeniz mümkün. Bunu yapmak için ise kargo ayarlarına giderek “fiyatlar ve yükseltmeler” sekmesine tıklamalısınız. Sonrasında kargo yükseltmelerini aktifleştirerek süreci tamamlamış olacaksınız.

Nakliye Sigortası

Etsy yurt dışı satış sürecinde yüksek fiyatlı ürünler göndermek bazı zamanlar çok risklidir. Olası mali kayıplara karşı yapacağınız en doğru hareket ise sigorta yaptırmaktır. Böylece nakliye esnasında kaybolan ya da hasar gören bir ürün için büyük ücretler ödemenize ve zor duruma düşmenize gerek kalmayacaktır. Bu şekilde Etsy kargo süreçlerinizin standartlarını da yükseltmiş olacaksınız.

Tatil Sezonunda Sorunsuz Etsy Kargosu ile İlgili Aklınızda Bulundurmanız Gerekenler

  • Paketleri postaneye bıraktığınız sırada bir kabul makbuzu almayı unutmayın. Böylece olası bir kayıp durumunda hakkınızı koruyabileceksiniz.
  • “Ürün gönderildi” seçeneğini işaretlemek için hiç aceleci davranmamalısınız. Ancak paket kargo firmasına gittikten sonra işaretlemelisiniz. Aksi takdirde olumsuz bir müşteri deneyimi meydana gelir.
  • Siparişleri yetiştirmekte zorlandığınız zamanda sipariş alımını bir süreliğine kapatmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kısa bir süre sipariş almamak, onları geç teslim etmekten çok daha iyidir.
  • Etsy’nin kargo ortakları, size büyük indirimler sağlayarak tasarruf etmenizi sağlayabilir. Bundan dolayı bir araştırma yapmayı ve size de uygunsa onlarla birlikte çalışmayı düşünebilirsiniz.

Bazen elimizde olmayan nedenler, kargo sürecinde sıkıntı yaşamamıza sebep olur. Ancak Etsy, bu konuda size bir fırsat tanıyor. Kayıp ve hasar gibi durumlarda Etsy’nin Satın Alma Koruma programından yararlanmanız ve bu şekilde maddi açıdan korunmanız mümkün. Etsy’nin Satın Alma Koruma ile alakalı daha ayrıntılı bilgiyi Rhyme Export olarak verdiğimiz danışmanlık hizmetimiz sayesinde öğrenebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Etsy yurt dışı satış sürecinde kargo ile ilgili birbirinden faydalı tavsiyeler verdiğimiz içeriğimizin burada sonuna geldik. Eğer Etsy üzerinden satış yapmak ve gelir elde etmek istiyorsanız danışmanlık hizmetimize başvurmanızı öneririz. Fakat blog yazılarımızın ve Rhyme Export YouTube kanalındaki eğitim videolarımızın da size katkısı olacağına eminiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir