Categories
Etsy Mağaza Açmak

Rhyme Export olarak Etsy Türkiye satıcılarına hem YouTube kanalımızda hem de blog yazılarımızda satış süreciyle alakalı çok değerli bilgiler sunuyoruz. Birçok Etsy satıcısı, verdiğimiz önerileri uygulayarak satış hacmini bir hayli yükseltti. Hatta bunlardan bazıları Etsy’de ikinci mağaza açmak ile ilgili bazı planlar yapmaya başladı. Peki bunu yapmak gerçekten mümkün mü? Bugün size bu konuyla alakalı bilgiler vereceğiz. Ancak daha fazlasını öğrenmek isterseniz blog sayfamızın ve YouTube kanalımızın benzersiz birer kaynak olduğunu hatırlatmak isteriz. Ayrıca Etsy danışmanlık hizmetimizle de mağaza yönemi hakkında daha profesyonel bir yol izleyebilirsiniz.

Etsy İkinci Mağaza Açmak Neden Yararlı Olacaktır?

Günümüzde pek çok Etsy satıcısı hedeflerini gerçekleştirdikten sonra, Etsy’de ikinci mağaza açmak hedefine gidiyor. Oldukça kar getirebilecek bu işin aynı zamanda ciddi bir çaba ve zaman gerektirdiğini unutmamak gerek. Bu sebeple sadece gerçekten gerekli durumlarda böyle bir işe kalkışmak daha mantıklıdır. Örneğin hem takı hem de dijital sanat ürünleri satmak istiyorsunuz. Böyle bir durumda iki ayrı mağaza açmak daha doğrudur. Bu sayede en doğru kitleyi hedefleyip buna uygun stratejiler üretebilirsiniz. Yani Etsy ikinci mağaza açmak, farklı kitlelerin hedeflendiği durumlarda satış oranını iyileştirir.

Kaç Tane Etsy Mağazanız Olabilir?

Eğer Etsy ikinci mağaza açmak istiyor ancak bunun mümkün olup olmadığını merak ediyorsanız buna gerek olmadığını söylemekten mutluluk duyarız. Çünkü mağaza sayısında herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Böylece daha büyük işlere imza atmak isteyen satıcılar, bunu kolayca yapabilecekler.

İkinci Etsy Mağazası Nasıl Açılır?

İkinci mağazayı açmak için atacağınız ilk adım şu anki mağazanızdan çıkış yapmaktır. Daha sonra farklı bir e-postayla yeni mağazanızı açabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gerekenler, ilk mağazanızı açarken yaptıklarınızla aynıdır. Eğer ne yapmanız gerektiğini hatırlamıyorsanız blog sayfamızda yayınladığımız yazılara göz atarak bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz. İçeriğin video formatına ise Rhyme Export YouTube kanalımızdaki eğitim setinden ulaşmanız mümkün.

Etsy İkinci Mağaza Açmak Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

  • İlk mağazanızda hali hazırda sattığınız ürünleri burada da satmayın. Çünkü farklı mağazalarda aynı ürünleri satmak size ekstra bir şans getirmez.
  • Başka mağazaları taklit etmekten olabildiğince kaçının.
  • Etsy mağaza yönetimi sürecinde her ikisinde de satış politikalarına mutlaka uyun. Böylece mağazanız kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalmayacaktır.
  • Eski müşterilerinizi yeni açtığınız mağazanıza çekin. Bir ürününüzü sevdilerse diğerini sevme ihtimalleri de yüksektir.
  • Etsy Payments ile iki mağazanızda da aynı kart ve banka bilgilerini kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
  • İki ayrı e-posta hesabınız olsun. Böylece karmaşa çıkmasına engel olmanız mümkün olur. İkisini aynı anda kontrol etmek zor geliyrosa e-postaları ana mail hesabınıza yönlendirin.
  • “Sell on Etsy” mobil uygulamasıyla işlerinizi kolaylaştıracağınızı unutmayın.

Etsy ikinci mağaza açmak ile alakalı öneriler verdiğimiz içeriğimizi sonlandırıyoruz. Birden fazla Etsy mağaza yönetimi hakkında benzersiz bilgiler sunduğumuz bu içeriğin size ışık tutacağına eminiz. Rhyme Export YouTube kanalımız ve blog sayfamız Etsy satış süreciyle ilgili oldukça zengin kaynaklardır. Onlardan yararlanarak kendinizi daha çok geliştirmeniz mümkün. Eğer süreci daha kolay yönetmek isterseniz Rhyme Export olarak sağladığımız Etsy danışmanlık hizmetimize başvurmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir